Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Katedra tělesné výchovy FAF & LFHK

Katedra tělesné výchovy poskytuje studentům možnost udržet a zlepšit si fyzickou a psychickou kondici v průběhu celého studia a prohlubuje znalosti z oblasti tělesné kultury. Kromě běžných kolektivních sportů (volejbal, basketbal, fotbal) se rovněž vyučují sporty individuální (tenis, squash, spinning, kanoistika, joga,bodyform, stolní tenis, aerobic, dance aerobic, BeZZumba, smartfit, in-line, moderní formy cvičení s hudbou, Salsa, Hip-hop, Lezení na stěně, kondiční posilování, relaxační cvičení, sebeobrana pro ženy, bojové techniky pro muže, bosu, H.E.A.T).logo-KTV-(1).png
 
15. 8. 2017

foto.jpg

Termín: 28. srpna  - 3. září 2017

Místo:  Nové Mlýny

Vedení kurzu: Mgr. Jindřich Křoustek;  Mgr. Jiří Bezouška   

Adresa: 

Camp Pálava s.r.o.; Nové Mlýny 251/2; 692 01 p. Mikulov;

Telefon: +420 519 351 722; GSM: +420 777 703 052

GPS: 48°51´23´´ N, 16°43´49´´ E;

 

Doprava: účastníci kurzu se přepraví po vlastní ose na místo konání, případně vlakem (na vlastní náklady). Doporučuji využít hromadné jízdenky při použití ČD. Obdobný druh dopravy vhodný i po ukončení kurzu. Upozorňuji, že vlaky IC, mající v označení možnost přepravy kol, mají ve skutečnosti maximálně 3 – 4 místa pro tato kola v celé soupravě, doporučuji proto si dopředu zjistit, zda vám opravdu kola vezmou a předem přepravu objednat a zaplatit (vlastní zkušenosti)

 

S podrobným programem budete seznámeni přímo na místě, určitě vás čeká krásné ježdění po cestách, třeba i necestách, které tentokrát zvládnou nejspíš zcela určitě i treková kola. Ukončení kurzu bude v pátek 3.9. společným odjezdem z campu.

 

UPOZORNĚNÍ:  povinnou výbavou každého účastníka je cyklistická ochranná přilba a je nanejvýš vhodné vzít si s sebou alespoň nejzákladnější potřeby na případné nezbytné opravy a základní zdravotnický materiál (obvazy, náplasti, dále nezapomeňte léky, které pravidelně užíváte). Nepodceňte přípravu kola na kurz (seřízení brzd, funkčnost převodového systému, stav obutí kola atd.)

 

http://portal.faf.cuni.cz/KTV/Sportovni-kurzy/cyklisticky-kurz/

 

3. 6. 2017

Zdravím vás všechny

a rád bych vám, kdo jste se účastnili našich tělocviků, poděkoval za vaši účast a slibuji, že i pro příští školní rok pro vás uděláme vše, co bude v našich silách, aby se vám s námi při sportu všeho druhu líbilo. Zároveň vám přeji i za své kolegy mnoho úspěchů při zápočtech a zkouškách.

Určitě vás tyto povinnosti již totálně pohltily, ale myslete i na to, co bude potom, protože vám chci připomenout, že se stále můžete přihlásit na kurz(tzn. zaplatit pobyt ve výši 2 628,-Kč), bankovní spojení je otevřeno a my s rovněž s otevřenou náručí uvítáme všechny, v nichž se hnulo svědomí (kreditoví), případně se probudili z nečinnosti nebo se zadařilo se zkouškami a na kurz se zaplacením uvedené částky přihlásíte, protože míst máme stále dostatek, ale už to  jen mírně bídné s vaší účastí oproti tomu jak moc bídné to bylo ještě před nedávnem.

Jen pro informaci: vše o kurzu si můžete přečíst na tomto odkazu: http://portal.faf.cuni.cz/KTV/Sportovni-kurzy/Zakladni-letni-kurz/  s tím, že se nemusíte trápit konečným termínem pro zaplacení kurzu, platba převodem je stále možná. Navíc jsme ochotni akceptovat jak pozdější příjezdy tak i dřívější odjezdy(u účastníků, kteří po nás nechtějí kredit), ale minimální dobu pobytu tolerujeme 5 dnů, méně ne.

Nicméně čas se krátí a neotálejte, protože již velmi brzy budu muset na Rektorátu UK oznámit počet účastníků naší akce a znovu opakuji, že v případě podstatně menšího počtu v porovnání s objednanými 120 místy, to bude do budoucna velký průšvih a již se tam nedostaneme. Jak to tam vypadá a o co by se mohlo přijít, si prohlédněte na tomto snímku z roku 2014: https://vimeo.com/100217278

 

 

Ještě jednou vás zdraví Jindřich Křoustek, vedoucí KTV FAF a LF UK HK

22. 5. 2017

Tento týden nebude probíhat výuka na koupališti Flošna, ale zůstáváme normálně na bazénu.

Flošna je oficiálně stále zavřená (otevírá v sobotu), proto nám byl zamítnut přístup. Vše mi bylo dnes oficiálně oznámeno. Je to velká škoda, bylo by to skvělé zakončení naší plavecké výukové sezóny.

S přáním hezkého zbytku dne

Jiří Bezouška

© 2016 Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika