Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Katedra tělesné výchovy FAF & LFHK

Katedra tělesné výchovy poskytuje studentům možnost udržet a zlepšit si fyzickou a psychickou kondici v průběhu celého studia a prohlubuje znalosti z oblasti tělesné kultury. Kromě běžných kolektivních sportů (volejbal, basketbal, fotbal) se rovněž vyučují sporty individuální (tenis, squash, spinning, kanoistika, joga,bodyform, stolní tenis, aerobic, dance aerobic, BeZZumba, smartfit, in-line, moderní formy cvičení s hudbou, Salsa, Hip-hop, Lezení na stěně, kondiční posilování, relaxační cvičení, sebeobrana pro ženy, bojové techniky pro muže, bosu, H.E.A.T).logo-KTV-(1).png
 
3. 6. 2017

Zdravím vás všechny

a rád bych vám, kdo jste se účastnili našich tělocviků, poděkoval za vaši účast a slibuji, že i pro příští školní rok pro vás uděláme vše, co bude v našich silách, aby se vám s námi při sportu všeho druhu líbilo. Zároveň vám přeji i za své kolegy mnoho úspěchů při zápočtech a zkouškách.

Určitě vás tyto povinnosti již totálně pohltily, ale myslete i na to, co bude potom, protože vám chci připomenout, že se stále můžete přihlásit na kurz(tzn. zaplatit pobyt ve výši 2 628,-Kč), bankovní spojení je otevřeno a my s rovněž s otevřenou náručí uvítáme všechny, v nichž se hnulo svědomí (kreditoví), případně se probudili z nečinnosti nebo se zadařilo se zkouškami a na kurz se zaplacením uvedené částky přihlásíte, protože míst máme stále dostatek, ale už to  jen mírně bídné s vaší účastí oproti tomu jak moc bídné to bylo ještě před nedávnem.

Jen pro informaci: vše o kurzu si můžete přečíst na tomto odkazu: http://portal.faf.cuni.cz/KTV/Sportovni-kurzy/Zakladni-letni-kurz/  s tím, že se nemusíte trápit konečným termínem pro zaplacení kurzu, platba převodem je stále možná. Navíc jsme ochotni akceptovat jak pozdější příjezdy tak i dřívější odjezdy(u účastníků, kteří po nás nechtějí kredit), ale minimální dobu pobytu tolerujeme 5 dnů, méně ne.

Nicméně čas se krátí a neotálejte, protože již velmi brzy budu muset na Rektorátu UK oznámit počet účastníků naší akce a znovu opakuji, že v případě podstatně menšího počtu v porovnání s objednanými 120 místy, to bude do budoucna velký průšvih a již se tam nedostaneme. Jak to tam vypadá a o co by se mohlo přijít, si prohlédněte na tomto snímku z roku 2014: https://vimeo.com/100217278

 

 

Ještě jednou vás zdraví Jindřich Křoustek, vedoucí KTV FAF a LF UK HK

22. 5. 2017

Tento týden nebude probíhat výuka na koupališti Flošna, ale zůstáváme normálně na bazénu.

Flošna je oficiálně stále zavřená (otevírá v sobotu), proto nám byl zamítnut přístup. Vše mi bylo dnes oficiálně oznámeno. Je to velká škoda, bylo by to skvělé zakončení naší plavecké výukové sezóny.

S přáním hezkého zbytku dne

Jiří Bezouška

14. 5. 2017

kdo se i jenom zabývají myšlenkou na to, že by se letos zúčastnili  „Základního letního kurzu“, který pořádá KTV opět v Poříčí u Strakonic.

 

Připomínám, že již nyní probíhá termín placení kurzu, tedy přihlašování na kurz. Zde je kopie pokynů k zaplacení kurzu z webových stránek KTV:

 

Bankovním převodem na účet FaF UK HK číslo 153149607/0300, variabilní symbol 248, částka 2 628,-Kč, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno, uhraďte nejpozději do 19.5.201

 

Připomínám  to z důvodu, že se přiblíží termín, kdy musíme na Rektorát UK oznámit počet účastníků a v případě, že nás bude málo, mohou nám tam přidělit další skupinu  -  někoho úplně cizího (např. kurz výkladu Bible z Katolické teologické fakulty UK nebo výprava seniorů na léčebném pobytu), s kým se budeme přetlačovat na hřištích  i po večerech o prostory na pořádání společenských akcí.

Určitě, prosím, stihněte provést platbu do daného termínu ( 19.5.), aby nenastaly výše uvedené komplikace a bylo vás skutečně dost.  

 

Kdo na tomto kurzu ještě nebyl, podívejte se hlavně vy na přiložené video, pořízené v roce 2014, které velmi výstižně vykresluje celkové prostředí kurzu i pohodovou atmosféru na něm:                   https://vimeo.com/100217278

 

Všechny podrobnosti ohledně tohoto kurzu najdete na tomto odkazu:                http://portal.faf.cuni.cz/KTV/Sportovni-kurzy/Zakladni-letni-kurz/

 

Pokud jste ještě tento kurz neabsolvovali a nemáte ho zapsaný ve svém studijním plánu, lze si tento doporučeně volitelný předmět dodatečně zapsat. Je třeba se jenom za mnou stavít se žádostí o tento dodatečný zápis. Na studijním odd. s tím pak nebude žádný problém. Zapsáním tohoto předmětu a absolvováním kurzu máte nárok na připsání 1 kreditu.

 

A nakonec ještě připomínám, že pořádáme i cyklistický kurz na přelomu srpna a září  v Lednicko – valtickém areálu na jižní Moravě a o tom se dozvíte víc rovněž na webových stránkách KTV.

 

Ze Zámostí zdraví Jindřich Křoustek, vedoucí KTV 

© 2016 Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika