Katedra tělesné výchovy FAF & LFHK

Katedra tělesné výchovy poskytuje studentům možnost udržet a zlepšit si fyzickou a psychickou kondici v průběhu celého studia a prohlubuje znalosti z oblasti tělesné kultury. Kromě běžných kolektivních sportů (volejbal, basketbal, fotbal) se rovněž vyučují sporty individuální (tenis, badminton, squash, spinning, kanoistika, powerjóga, sluneční joga, bodyform, stolní tenis, aerobic, dance aerobic, Zumba, smartfit-HIIT, CORE-pilates, in-line, moderní formy cvičení s hudbou, Salsa, Hip-hop, lezení na stěně, kondiční posilování, relaxační cvičení, sebeobrana pro ženy, bojové techniky pro muže).cernobila-nalepka1.png
CAUS-LOGA-3-(6).png
AKADEMICKÁ
MISTROVSTVÍ
ČR 2020

Zápis sportovní aktivity/Enrollment of a sport activity

Vážení studenti, dne 12.2.2024 od 18:00 začne zápis na sportovní aktivity v letním semestru a bude ukončen 13.2.2024 v 10:00. Zápis proběhne formou přihlášení na zkoušku v SIS, kde si zapíšete aktivitu, kterou budete pravidelně každý týden navštěvovat. Je možné, že některé zkoušky budou doplněny během pondělí 12.2., před zápisem. Děkujeme za pochopení.

Katedra tělesné výchovy.

Dear students, registration of sport activities in the summer semester will start on February 12, 2024 at 6:00 p.m. and end on February 13, 2023 at 10:00 a.m. Enrollment will be via SIS system as an exam with date of first class and repeated every week. It is possible that some exams will be add during Monday before registration. Thank you for your understanding.

Department of physical education.

07.12.2023

V sobotu 2. 12. 2023 se konalo I. Kolo Poháru univerzit 2023-24 v jízdě na veslařském trenažéru. Organizace se již třetím rokem zhostila Katedra tělesné výchovy Farmaceutické a Lékářské fakulty v Hradci Králové pod vedením Mgr. Jiřího Bezoušky.

Letošní ročník se těšil velké účasti. Do Hradce Králové i přes sněhovou kalamitu dorazili studenti z devíti univerzit. O medaile se soutěžilo v sedmi disciplínách. Ženy a muži jeli závod na 2 km a čtyřky (fours) ž, m a mix soutěžily o počet ujetých kilometrů za 4 minuty.

Mezi účastníky měla své zástupce i Univerzita Karlova, která zvítězila hned ve dvou kategoriích, ženy lehká váha a mix fours, kde nás reprezentovala i studentka Lékařské fakulty v Hradci Králové Veronika Zámostná.

Závodníci předvedli skvělé výkony a čekají je další další kola, kde budou soutěžit nejen o medaile, ale i o body pro svoji univerzitu.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník v Hradci Králové.

Text: a fotografie:

Mgr. Iveta Szakošová

Tělesná výchova začíná až 9. 10. 2023, v druhém týdnu.

V prvním týdnu probíhají zápisy na aktivity. Také řešíme Vaše dotazy.