Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Hip Hop

Charakteristika hip hopu:

Čtvrť, která dala hip hopu jméno, je Bronx a to již během 60. let v černošských ghettech s jamajskými a americkými vlivy. Míchání různých stylů hudby, experimentování s přehráváním, opakování hesel a pobízení k tanečním pohybům. Konaly se pouliční hudebně - taneční párty, které nabízely mladým lidem uvolnění, seberealizaci a především alternativu od násilí. Byly stanoveny čtyři základní hiphopová hesla: „Peace – Love  – Unity – Having fun“.

Postupně vznilaly různé druhy těchto pohybů a začal se používat název Street dance. Street dance je pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvíjely přímo v ulicích, na školních dvorech i v tanečních klubech. Pod tento pojem patří například: Breakdance, Poppining, Locking, Hip Hop new style i old style, House, Hype, Funky nebo C-walk. Všechny tyto tance jsou neoddělitelně spjaty s konkrétní hudbou a životním stylem především mladších generací.

Tanečníci se pohybují volně a snaží se vymýšlet a tvořit svůj vlastní osobní styl - improvizijí i promýšlejí různé  hip hopusložité choreografické prvky. Battles-jamming je unikátní styl, kterým tanečník vyjadřuje pocity prostřednictvím tance. Tančí se jednotlivě, ve dvojicích nebo ve skupinkách, nejen na ulicích a po diskotékách, ale i na různých dnes velmi oblíbených a seriózních soutěží street dance. Každoročně se koná spoustu mezinárodních akcí po celém světě.

 

Harmonogram výuky:

 - rozcvička/roztančení

 - opakování sestav z minulých lekcí

 - kousek sestavy nové

 - zdokonalování sestav

 - strečink

 

Charakteristika výuky hip hopu:

Při hodinách mícháme různé styly Street dance a navzájem se je učíme v kratších úsecích na hudbu, kterou si vybereme. Vytváříme tak příjemnou a uvolněnou atmosféru k tanci.

Ke konci semestru přizpůsobíme tyto úseky našim potřebám či umu a postavíme vtipnou choreografii, se kterou vystoupíme na farmaceutickém a lékařském plese našich fakult. Sezónu završujeme v březnu pohárovou tanešní soutěží v Jilemnici a následnou párty, kde se mimo jiné společně se studenty, kteří budou tančit latinu, podíváme na všechna natočená videa a fotografie a vybrané kusy slavnostně připevníme do tělocvičny na Zámostí.

Garantuji nezapomenutelné zážitky a spoustu super vzpomínek na studium z UK v HK :)

 

Budete potřebovat: oděv a obuv do tělocvičny, pití 

Vyučující: Mgr. Bezoušková Jana
Sportoviště: Katedra Tv

 

Podmínky k udělení zápočtu:

Studenti musí pro získání obou zápočtů odchodit (aktivně se zúčastnit) 9 vyučovacích hodin během zimního semestru a protože je většinou potřeba před prvním vystoupením trošku intenzivněji potrénovat a vyzkoušet si choreografii na větším prostoru, je nutné tomu obětovat nějaký víkend, čili čas navíc, na kterém se včas domluvíme. Proto jde o TV se zápočtem za oba semestry, ale letní povynná výuka v podstatě již probíhat nebude, pouze pro případné nadšence :)

Dále si v průběhu letního semestru mohou studenti 4x vyzkoušet jiný sport a to po předchozí domluvě s konkrétním vyučujícím :)

V letním semestru nebude u předmětu probíhat registrace přes SiS. Studenti ze zimního semestru automaticky pokračují i v létě. Dodatečná zapsání nejsou možná. 

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika