Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Natural Movement

Charakteristika:

Natural movement zahrnuje základní pohyby, kterými jsou chůze, běh, lezení nebo plazení,stejně tak i manipulaci s předměty, jako je zvedání, nošení, házení a chytání. 

Výuka bude probíhat podle počasí ve vnitřních prostorách i venku, je nutné počítat s tím že se můžete ušpinit nebo být mokří. Případné přesuny budou formou běhu (dle individuálních schopností). Pokud budou podmínky opravdu nepříznivé, využijeme vnitřní prostory katedry. K dispozici máte šatnu i sprchy.

 

Předmět je zaměřen na vytrvalostní a silově-vytrvalostní cvičení pro zlepšení fyzické kondice. Při výuce se budeme věnovat rozvoji vytrvalostních a silově-vytrvalostních schopností formou individuálních i skupinových cvičení s vlastní vahou, nářadím, ve dvojicích, běh, koloběžky…. Součástí předmětu jsou úpolová cvičení pro zpevnění, formování těla a zlepšení pohybových schopností a dovedností.

Cílem předmětu je zlepšit fyzickou kondici, především silové, silově-vytrvalostní a koordinační schopnosti jednotlivce.

 

Součástí všech hodin je rozcvička formou her a protažení. Hlavní část hodiny cca. 30 min je věnována cvičení dle individuálních schopností. Součástí je kondiční cvičení formou posilování (kruhový trénink, intervalový trénink, cvičení ve dvojicích atd.), následuje finální protažení.

 

Budete potřebovat: sportovní oblečení

Vyučující: Mgr. Michal Němeček
Sportoviště: Zámostí KTV

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 03 Hradec Králové, Česká republika