Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Port de Bras®

Port de Bras® je taneční fitness program, s kterým budete tančit pomalu, přirozeně a ladně, a budete mít své tělo dokonale pod kontrolou. Jedná se o formu propojení tance a strečinku. Cvičební program PortDeBras vznikl v roce 2006 v ruské Moskvě. Choreograf Vladimír Sněžik se španělským fitness trenérem stojícím za vytvořením power strech, Juliem Dieguezem Papiem, spojili prvky klasického tance, baletu, strečinku a posturálních technik a vytvořil cvičení, které pojmenovali PortDeBras. PortdeBras je sport který se cvičí s rozmyslem. Cílem je, aby si cvičenec uvědomoval všechny své pohyby a naučil se své tělo dokonale kontrolovat. I přesto, že je PortDeBras tanec, nejedná se o žádné ztřeštěné rychlé vybití, netančí se na rychlou hubu jako při zumbě, ani tu nejde o sexy vrtění, které najdeme u mamby. Takové rychlé tance se snaží dohnat hubu, podle cvičitelů se tak zatěžují kyčle a kotníky. U PortDeBras jde o přirozený pohyb, kde se musí dodržovat správné držení těla. Paže jsou napnuté, kombinují se pohyby rukou a nohou, celé tělo stojí rovně a cvičenec má každý svůj pohyb pod kontrolou. Připravte se, že se při PortDeBras pořádně zapotíte!

Přesto, že dá PortDeBras zabrat, může začít s tréninky i úplný začátečník, nesportovec bez jakékoli taneční zkušenosti. Lekce jsou upravené i pro začátečníky, takže můžete být s ostatními na stejné úrovni a postupně sledovat své zlepšení. PortDeBras zaujme především ty, pro které je zumba, mamba, nebo taneční aerobik moc rychlý a jóga či pilates naopak příliš statické. PortDeBras je pomalý ladný tanec, ale přitom i dynamické cvičení.  Bude bavit ty, kteří se chtějí při cvičení na své tělo soustředit a podpořit tak svůj duchovní rozvoj. Ocení ho také lidé s bolestmi zad, svalovými disbalancemi, ale také těhotné ženy.

 

Vyučující: Mgr. Michal Němeček

Sportoviště: Zámostí tělocvična

Provozní řád  

Podmínky pro udělení zápočtu

Studenti musí pro získání obou zápočtů odchodit (aktivně se zúčastnit) 22 hodin z celkových 26. V průběhu roku si dále studenti mohou vyzkoušet, 2x v zimním a 2x v letním semestru, jiný sport (náhrada). Náhrada může posloužit studentovi i při dodělávání zameškaných absencí. Počet však nesmí překročit více jak čtyři za rok.

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika