1. ročník turnaje v plážovém volejbale

07.07.2020

Bezchybná atmosféra doprovázela 1. ročník turnaje v plážovém volejbale.

V úterý 30.6. v areálu Zámostí, kde má zázemí Katedra tělesné výchovy, proběhl turnaj v plážovém volejbale. Počasí nakonec vyšlo velmi dobře, ač předchozí dny vzbuzovaly spíše obavy. Bylo slunečno, příjemně foukalo a nic nebránilo v odstartování sportovního odpoledne.

Do turnaje se nakonec přihlásily pouze čtyři týmy. Zřejmě náročné zkouškové období přinutilo ostatní týmy svoji účast zrušit. Registrace proběhla ve 13:00 a po krátké rozehře mohly začít sportovní bitvy. Ve skupině se odehrálo 6 zápasů systémem každý s každým. Všechny zápasy nabídly plné zaujetí a kvalitní volejbalové výměny. Jeden tým měl však po všech zápasech navrch. Česko-slovenský tým Čučoriedky neprohrál ani jednou a obsadil ve skupině první místo. Druhé a třetí místo obsadily týmy M&M a Sestřičky a čtvrté místo patřilo KTV.  Finálové zápasy však ještě pořadím turnaje trochu zamíchaly. Tým M&M vrátil týmu Čučoriedky porážku ze skupiny a slavil vítězství na turnaji. Tým KTV sice nakonec utrpěl vítězství v zápase o bronz, ale startoval mimo soutěž a měl víc sil, jelikož jeho složení bylo proměnné. Třetí místo tedy po zásluze obsadil tým sympatických děvčat z týmu Sestřiček, kterým gratulujeme i k úspěšnému splnění státnic.

Všichni zúčastnění si průběh turnaje pochvalovali a těší se na další sportovní akce. KTV taky děkuje za skvělé sportovní odpoledne a pevně věří, že v dalším roce bude zase o něco vyšší počet přihlášených týmů.

Složení týmů:

M&M: Michaela Hympánová, Martin Novák