Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

České akademické hry v 3x3 basketbalu

23.10.2020

Reprezentace studentek se představila ve finálovém turnaji 3x3basketbalu na ČAH v Olomouci.

Pojďme se vrátit v čase… Pod tlakem příprav basketbalového Dopamin cupu a celkově nevyzpytatelné společenské situace se trochu pozapomnělo poděkovat 3x3 basketbalovému týmu žen Univerzity Karlovy v Hradci Králové, který reprezentoval na Českých akademických hrách. Dovolte mi to napravit.

Fináloví turnaj v 3x3 basketbalu se konal ve sportovní hale FTK Univerzity Palackého v Olomouci. Kolem turnaje se točil velký opar z pochybností, jestli se bude realizovat či nikoliv. K radosti všech basketbalových nadšenců se nakonec tak stalo a o prodlouženém víkendu 27.9–28.9 mohly začít sportovní bitvy. Základní pětičlenná skupina byla pro naše studentky velkou výzvou, bohužel o dost větší než druhá základní skupina, ve které byly týmy pouze 4. Říkáte si výmluvy??? Fakta však hovoří jasně. Dva týmy, které byly nad síly našich děvčat si, v další fázi turnaje, rozdělily stříbrné a bronzové medaile.

Medailová umístění

1. Univerzita Karlova 1

2. ČUZ Praha,

3. Ostravská univerzita.

IMG_1847.JPEG

Tým UKHK, ve složení Lucie Draboňová (LF), Dominika Bílková (FAF), Pavla Tabáčková (LF), Melody Hadad (FaF) - (nahradila bývalou reprezentantku 3x3 basketbale Aničku Hruškovou, která bohužel onemocněla), s bilanci 1 výhry proti VUT Brno obsadil ve skupině čtvrté místo. V nastaveném systému soutěže to znamenalo nedělní souboj o 7. místo proti Slezské univerzitě Opava. Tým jednomyslně toužil zakončit turnaj výhrou, proto holky nechaly na hřišti všechny síly a po vyrovnaném boji nakonec budoucí účastnice Dopamin cupu(Slezští orli) porazily. Hodně si věřily i na tým z Olomouce, ale s ním bohužel neměly možnost sportovní konfrontace. Podívejte se s námi,v krátké videoreportáži, jak si to reprezentační tým užil.