Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

5. ročníku World InterUniversities Championships v Pule

Basketbalový tým studentek FaF a LF na 5. ročníku World InterUniversities Championships v Pule.

Ve dnech 13.  -  17. listopadu se se v krásném chorvatském městě Pula konal již 5. ročník velkolepé sportovní akce WIUSC 2019. Téměř 3000 startujících z 54 univerzit ze čtyř kontinentů soutěžili ve 14 sportech. Naše mini výprava byla jedinou, která reprezentovala Karlovu univerzitu.

Rozlosování turnaje basketbalistek našemu týmu přisoudilo boje v 5 členné skupině, v nichž 3krát zvítězil,  jednou prohrál s pražskou VŠE a ze druhého místa ve skupině postoupil co čtvrtfinále, kde se utkal s francouzskými basketbalistkami z Le Creussot. Naše děvčata po celý zápas vedla, nicméně v dramatické koncovce podlehla 24 : 27 a skočila tedy na celkově 5. místě z 15 účastníků turnaje.

Celý sportovní podnik byl velkou oslavou univerzitního sportu a naše studentky k ní rovněž nemalou měrou přispěly. V budoucnu se budeme těšit na možnost opět reprezentovat naší školu a doufáme v získání dalších netradičních zážitků během studia.