Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Sportovní úspěchy studentů UK HK

Volejbalistky v Barceloně

Ve dnech 16. – 19. listopadu 2017 se volejbalový tým studentek Farmaceutické a Lékařské fakulty UK zúčastnil turnaje na 3. World InterUniversities Championships 2017, který se konal v Barceloně.

Naše děvčata předvedla skvělou hru a skončila na velmi lichotivém pátém místě z 24 zúčastněných týmů. Porážka přišla až ve čtvrtfinále od pozdějších vítězek z Univerzity mezinárodních vztahů v Moskvě.

EuroMilano 2017

Již tradičně se v Milánu uskutečnil univerzitní sportovní podnik, kterého se v řadě kolektivních sportů zúčastnilo celkem na 700 sportovců z celé Evropy. Náš tým volejbalistek pod hlavičkou Charles University se v náročné konkurenci rozhodně neztratil. Děvčata předváděla velmi kvalitní volejbal a skončila až ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězkami turnaje, přestože na ně uhrála první set, ale v rozhodujícím třetím setu po velmi dramatickém průběhu nakonec zvítězily studentky z RUDN University z Moskvy. Členkám týmu patří poděkování za skvělou reprezentaci na akci, kde byly úplně poprvé a předvedenou hrou získaly respekt a uznání i od ostatních výprav.

Silový trojboj a dřep

Informace o výrazném sportovním úspěchu studenta LF, Samuela Berece, který 19.4.2017 zúčastnil Mezinárodního Mistrovství ČR a SR v silovém trojboji a dřepu v Příbrami a v kategorii Muži do 75 kg zvítězil v disciplínách dřep a trojboj open a stal se tím Mezinárodním mistrem České a Slovenské republiky.

Ještě dodatek – Samuel byl v tomto sportu již v minulých letech velmi úspěšný, ale v té době závodil v juniorské kategorii a letos to bylo již ve výrazně větší konkurenci v kategorii mužů

AMČR Volejbalistky

Volejbalový tým studentek obou královéhradeckých fakult Univerzity Karlovy se 10. 4. 2017 v Plzni zúčastnil kvalifikačního turnaje na České akademické hry ve volejbalu žen. Po velmi solidním výkonu děvčatům unikl postup do finálové skupiny. V zápase o páté místo pak zvítězily nad UJEP z Ústí nad Labem po velmi dramatickém boji 2:1.

AMCr-2017-volej.JPG

Druhé místo tanečníků

Přeji krásný den, chtěla bych Vás informovat o úspěchu našich tanečníků. V neděli 3. 5.2015 jsme byli zviditelnit naše fakulty FaF a LF na mistrovství Čech CDO v Praze s choreografií „Charlie“, kterou jste mohli vidět na obou plesech. Řádně jsme potrénovali a přivezli jsme si medaile za druhé místo :). Jménem tanečníků, bych ráda poděkovala oběma fakultám a oběma spolkům, za jejich velikou podporu.

Tanečníci dvakrát druzí

Dobrý den, je mou milou povinností vás seznámit s obrovským úspěchem našich studentů tanečníků z FaF a LF.
Tuto sobotu 23.3.2013 jsme se zúčastnili krajské pohárové soutěže „Dance Box“ konané v Jilemnici v Podkrkonoší, kde se utkalo spoustu profi tanečních skupin, konkurence byla tedy opravdu veliká…
V plesových formacích jsme se se Salsou umístili na překrásném 2. místě a v Show formacích s Hip Hopem jsme toto 2. místo zopakovali!

Stříbrná medaile survival

24. 11. 2012 úspěšně reprezentovala naši fakultu naše studentka, Tereza Rudolfová, na Akademickém mistrovství ČR v survivalu jednotlivců. Tereza vydřela stříbrnou medaili a oproti loňskému roku si tím ještě o jedno místo polepšila.