Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Bojové techniky

Charakteristika:
V hodinách mají studenti možnost vyzkoušet si prvky fitness používané při přípravě bojovníků. Vyzkoušet si základní prvky bojových sportů jako je kickbox, karate, judo, Jiu-jitsu a komplexnější MMA. Snahou je ukázat studentům, že bojové sporty neslouží pouze pouličním rváčům, ale jsou hlavně výbornou fyzickou a psychickou přípravou. Studenti se učí pracovat se svým tělem a rozvíjejí svou dovednostní motoriku.
Student účastnící se hodin, má povinost obstarat si chránič zubů.  

 

Harmonogram výuky:

Začínáme s pády a základním seznámením s žíněnkou. Hodiny mají kondičnější charakter. Učime se pracovat se svým tělem.

 

Následují hodiny jsou zaměřené na základní údery (přímý uder, hák, zvedák) a jejich obraně na ulici. K technické časti hodiny patří základní prvky z Jiu-jitsu.

 

Nedílnou součástí výuky jsou sparingy v závěru hodiny. Sparing je boj se soupeřem. Sparingy v zimním semestru jsou hlavně o Jiu-jitsu a začíname s nimy zpravidla od 5 vyučovací hodiny.

 

V letním semestru, dle dohody mezi studenty, je možnost zařadit boxerské rukavice a více se věnovat boxerské technice. Při dobrém zvládnutí techniky se i sparinky v letním semestru věnují boxu.

V rámci jednoho roku, což odpovídá zhruba 26 hodinám, se toho bohužel více stihnout nedá.

 

Pro koho je hodina určena: určeno pro začátečníky a lehce pokročilé "fightery", rádi uvidíme i pokročilé - pomoc v hodinách, je vždy vítána
Budete potřebovat: chránič zubů, oblečení na sport ( ideálně oblečení bez zipů)
Vyučující:  Mgr. Jiří Bezouška
Sportoviště: Katedra Tv

Podmínky pro udělení zápočtu

Studenti musí pro získání obou zápočtů odchodit (aktivně se zúčastnit) 22 hodin z celkových 26. V průběhu roku si dále studenti mohou vyzkoušet, 2x v zimním a 2x v letním semestru, jiný sport (náhrada). Náhrada může posloužit studentovi i při dodělávání zameškaných absencí. Počet však nesmí překročit více jak čtyři za rok.

 

 

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 03 Hradec Králové, Česká republika