Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Kalistenika

Charakteristika:

Předmět je zaměřen na koordinační a silové cvičení pro zlepšení fyzické kondice. Při výuce se budeme věnovat rozvoji obratnostních a silových schopností formou individuálních i skupinových cvičení s vlastní váhou, nářadím, ve dvojicích. Součástí předmětu jsou úpolová a gymnastická cvičení pro zpevnění, formování těla a zlepšení pohybových schopností a dovedností. V případě hezkého počasí možnost cvičení venku. 

Cílem předmětu je zlepšit fyzickou kondici, především silové a koordinační schopnosti jednotlivce. Hodin vedou ke zvládnutí základních gymnastických prvku (stoj na rukou v prostoru, výmyk tahem na hrazdě, přednos na stálkách, klik ve stoji na rukou s oporou o stěnu (HSPU).

 

Součástí všech hodin je rozcvička formou her a protažení. Hlavní část hodiny cca. 30 min je věnována cvičení na nářadí a gymnastickým prvkům (vše dle individuálních schopností) a zpevňovacím cvičením. Součástí závěrečné části je kondiční cvičení formou posilování (kruhový trénink, intervalový trénink, cvičení ve dvojicích atd.), následuje finální protažení.

 

  1. Seznámení s gymnastickou terminologií, tělocvičnou a nářadím. Základní zpevňovací cviky.
  2. Základní gymnastický prvky, osvojení základních gymnastických dovedností.
  3. Cvičení na nářadí (kruhy, bradla, hrazda, prostný, kladina, trampolína, přeskok).

 

Budete potřebovat: sportovní oblečení

Vyučující: Mgr. Tomáš Válek, Ph.D.
Sportoviště: UHK

 

CIMG1789.JPGCIMG1792.JPG

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika