Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Latinskoamerické a latino tance (určeno pro páry)

Charakteristika:

Během prvních lekcí se budeme seznamovat s různými latinskoamerickými, latino a dalšími druhy párových tanců, na kterých se první hodinu domluvíme (začneme se základními kroky, držení v páru, vedení...). Budeme přidávat na obtížnosti a rychlosti tance a budeme tvořit kráské sestavy. Ke konci semestru přizpůsobíme tyto sestavy našim potřebám či umu většiny a postavíme choreografii, se kterou vystoupíme na farmaceutickém a lékařském plese našich fakult.

Sezónu završujeme v březnu pohárovou tanešní soutěží v Jilemnici a následnou párty, kde se mimo jiné, společně s hip hopáky, podíváme na všechna natočená videa a fotografie a vybrané kusy slavnostně připevníme do tělocvičny na Zámostí.

Nejčastějším dotazem je, zdali musíte přijít v páru. Samozřejmě je to ideální. Pokud partnera či partmerku nemáte, dorazte a uvidíme kolik vás bude, avšak spárování určuje vyučující podle různých kritérií.

Garantuji nezapomenutelné zážitky a spoustu super vzpomínek na studium z UK v HK :)

 

Harmonogram výuky:
 - rozcvička/roztančení

 - opakování sestav z minulých lekcí

 - kousek sestavy nové

 - zdokonalování sestav

 - strečink (samostatně)

Budete potřebovat: obuv do tělocvičny (taneční boty, případně měkčí kecky nebo cvičky), sportovní - taneční oděv, pití
Vyučující: Mgr. Bezoušková Jana
Sportoviště: Katedra Tv

 

Podmínky k udělení zápočtu:

Studenti musí pro získání obou zápočtů odchodit (aktivně se zúčastnit) 9 vyučovacích hodin během zimního semestru a protože je většinou potřeba před prvním vystoupením trošku intenzivněji potrénovat a vyzkoušet si choreografii na větším prostoru, je nutné tomu objetovat nějaký víkend, čili čas navíc, na kterém se včas domluvíme. Proto jde o TV se zápočtem za oba semestry, ale letní povynná výuka v podstatě již probíhat nebude, pouze pro případné nadšence :)

Dále si v průběhu letního semestru mohou studenti 4x vyzkoušet jiný sport a to po předchozí domluvě s konkrétním vyučujícím.

V letním semestru nebude u předmětu probíhat registrace přes SiS. Studenti ze zimního semestru automaticky pokračují i v létě. Dodatečná zapsání nejsou možná.

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika