Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Lukostřelba

Charakteristika:

Studenti a studentky si postupně osvojují základní lukostřelecké dovednosti. Lukostřelba přináší účastníkům celkový rozvoj. Na fyzické úrovni se jedná o zvýšení kondice a posílení svalstva zádového (zejména mezilopatkových svalů), pletence ramenního, dále svalů prsních, paží a břišních. Probíhá také procvičování koordinace motoriky, nácvik správného držení těla. Na psychické úrovni dochází k rozvoji koncentrace a relaxace.

 

Harmonogram výuky:

V zimním semestru zpravidla probíhá základní instruktáž, lukostřelecká gymnastika a trénink lukostřelby. V této části je zařazena také přednáška z historie lukostřelby. V letním semestru probíhá rozvíjení základního nastavení a prohlubování dovedností, lukostřelecká gymnastika a trénink lukostřelby. V této části je obvykle zařazena hodina střelby z kuše a informace o 3D střelbě. Pokročilým je program přizpůsoben větším stupněm zátěže.

 

Budete potřebovat:

Sportovní oblečení, obuv vhodnou do tělocvičny, gymnastikou gumu pro lukostřeleckou gymnastiku, gumičku na sepnutí vlasů (máte-li delší vlasy), notýsek pro zápis výsledků v lukostřelbě.

 

Studenti musí pro získání obou zápočtů odchodit (aktivně se zúčastnit) 22 hodin z celkových 26. V průběhu roku si dále studenti mohou vyzkoušet, 2x v zimním a 2x v letním semestru, jiný sport (náhrada). Náhrada může posloužit studentovi i při dodělávání zameškaných absencí. Počet však nesmí překročit více jak čtyři za rok.

 

Vyučující: p.František Ptáčník (externí pracovník)

 Sportoviště:  Venkovní areál kurtů FVZ

 

 

Lukostrelba-vyuka-(1).jpg

 

 

 

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika