Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Sebeobrana pro ženy

Charakteristika: 
Při sebeobraně se snažíme zvýšit fyzickou zdatnost a psychickou odolnost studentů při stresových situacích. Systém hodin je koncepčně rozdělen do mnoha bloků na sebe navazujících cvičení. Techniky jsou přizpůsobeny menší tělesné konstrukci žen ve srovnání s muži. Vybrané techniky jsou jednoduché a účinné. V hodinách se neomezujeme pouze na sebeobranu, ale i na prevenci. Začíná se od jednoduchých cviků a postupně se propracováváme až do složitých kombinací. Z těchto důvodů je systém náhrad, či přestupů během roku bohužel neakceptovatelný.

Cílem hodin je, aby si studenti zlepšili fyzickou a psychickou odolnost. Vyzkoušeli si netradiční tréninkové metody určené pro přípravu bojovníků. Zjistili ,že žádná situace není neřešitelná.

Z důvodu prevence vzniku zranění, nemají na hodiny přístup muži.

Budete potřebovat: oblečení na sport, přezuvky (pantofle)
Vyučující: Mgr. Jiří Bezouška 
Sportoviště: TatamiKatedra TV
 

Podmínky pro udělení zápočtu

Studenti musí pro získání obou zápočtů odchodit (aktivně se zúčastnit) 22 hodin z celkových 26. V průběhu roku si dále studenti mohou vyzkoušet, 2x v zimním a 2x v letním semestru, jiný sport (náhrada). Náhrada může posloužit studentovi i při dodělávání zameškaných absencí. Počet však nesmí překročit více jak čtyři za rok.

 

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika