Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Taneční vystoupení studentů FaF a LF

2014

2013

2012

2011

2010

Studenti FaF a LF UK Praha z Hradce Králové reprezentovali fakulty na taneční soutěži
 


Již před pěti lety vznikla v Hradci Králové skupinka lidí, složená ze studentů farmacie a medicíny z různých ročníků, kteří si rádi přijdou zatančit v rámci tělesné výchovy. Každý rok někdo nový přichází a někdo starší odchází. Trénujeme jednou týdně hodinu a půl včetně zkouškového období. Každoročně vytvoříme dvě choreografie, se kterými vystupujeme na plesech Farmaceutické a Lékařské fakulty v Hradci Králové, abychom ostatním ukázali, co je možné i při tak náročném studiu secvičit.
Když jsme jeli poprvé soutěžit, dali jsme si trefné jméno „Možná white coat Hradec Králové“. Tento rok, přesně 15. 3. 2014 jsme se zúčastnili již potřetí krajské pohárové soutěže v Jilemnici v Podkrkonoší, kterou pořádá profi taneční skupina „Paul Dance Jilemnice“.  Sjíždí se zde velké množství tanečních skupin, které soupeří v různých věkových kategoriích a disciplínách. Atmosféra je vždy skvělá.

S první choreografií zařazenou do Plesových formací s názvem „Maska“ jsme se umístili na krásném druhém místě. Druhá choreografie s názvem „Krteček a žvýkačka“ patřila do Show formací, kde o umístění bojovalo pět týmů.  V této disciplíně jsme se nakonec podělili o první místo se skupinou Paul Dance. Pořadatelem této soutěže jsme byli pozváni na další, tentokrát „Dance life tour“ region Hradec Králové a Pardubice, která se bude konat 30. 3. 2014 přímo v Hradci Králové a má ji na starost Czech Dance Organization – největší taneční organizace v České republice. Držte nám palce a my uděláme vše pro to, abychom případně postoupili na mistrovství Čech.

 
Publikováno v iforum: 27. března 2014
Autor: Mgr. Jana Bezoušková Paulů,
Katedra tělesné výchovy Farmaceutické
a Lékařské fakulty v Hradci Králové

 

 

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika