Katedra tělesné výchovy
Zámostí 683, 500 09 Hradec Králové

Zimní běžkařský kurz

 

Informace k ročníku 2021 budou k dispozici na začátku zimního semestru 2020 

 

První ročník po několika desetiletích, obnovujeme starou tradici zimních běžkařských kurzů. Doprava do Pece pod Sněžkou individuálně. Je několik přijatelných možností, jak se dopravit na místo (budeme řešit individuálně: spolujízda, autobusové spojení do Pece pod Sněžkou, vlak i autobus do Svobody nad Úpou a skibusem ze Svobody nad Úpou). Zahájení kurzu cca 10:00 v Peci pod Sněžkou na autobusovém nádraží. Zaplacením zálohy 2000 Kč se přihlašujete na kurz (do poznámky při platbě uveďte jméno ať vím, kdo mi poslal peníze). Záloha pokrývá veškeré nutné náklady (ubytování, strava 3x denně, doprava vybavení na chatu a zpět). V případě jakéhokoli dotazu pište email.

 

Termín: 

Přihlášky: 

Platba: 

 

Přihlášení:

osobně na KTV (v konzultačních hodinách) nebo mailem valektom@faf.cuni.cz

do přihlášky uveďte: jméno, datum narození, fakultu, ročník studia

přihláška je platná až po zaplacení zálohy ve výši 2000 Kč

 

Místo: 

Lokalita se nachází na hřebenech východních Krkonoš v lyžařském resortu Černá hora - Pec. V místě jsou desítky kilometrů upravených běžkařských tratí v perfektní kvalitě vedoucí v krásné přírodě Krkonošského národního parku. V přímém okolí se nachází jednoduché profily pro začátečníky, ale i velmi dlouhá náročná stoupání, která v České Republice jinde nenajdete. V termínu kurzu je téměř 100% šance kvalitních sněhových podmínek, jelikož budeme nastupovat na tratě v nadmořské výšce 1000 m n. m. a budeme se pohybovat po hřebenových partiích Krkonoš. 

 

Ubytování: 

Husova bouda je tradiční horská chata přímo na sjezdovce a doslova několik metrů od běžkařských tratí. Ubytování na 4 - 5 lůžkových pokojích, stravování formou plné penze (snídaně formou bufetu, oběd a večeře tradiční česká jídla). 

 

Kontakt: 

Mgr. Tomáš Válek, Ph.D.

 

krkonos-orez-(1).pngold-(1).jpg

© Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Univerzita Karlova
Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové, Česká republika